Trump, CNN'e dava açmak için destekçilerinden bağış istedi

Donald Trump, kendisinin seçmen usulsüzlüğü iddialarını önemsemedikleri gerekçesiyle CNN ve "diğer medya kuruluşlarına" dava açacağını önceki ayın sonlarında söylemişti. Eski ABD Başkanı'nın avukatı, geçen ay CNN'in üst yöneticisi Chris Licht'e 282 sayfalık bir mektup gönderdi. Kablolu ağda yayın yapan televizyon kanalının Trump'ı karaladığını, kanıtlanmamış seçmen usulsüzlüğü suçlamaları nedeniyle onu yalancı ilan ettiğini ve "Başkan Trump'ın meşruiyeti ve yetkinliğine karşı çıkan bir anlatıyı sürekli beslediğini" bu mektupta savundu. Mektupta, Trump'ın yanlış ve karalayıcı olduğunu iddia ettiği, yazılı mecra ve canlı yayındaki haberlerin derlemeleri yer alıyor. "CNN'in seçimden hem önce hem de sonra yaptığı haberler, Başkan Trump'ın meşruiyeti ve yetkinliğine karşı çıkan bir anlatıyı sürekli besledi" ifadelerine mektupta yer verildi. Trump, Save America (Amerika'yı Kurtar) siyasi eylem komitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Tekrarlı bir şekilde bana karşı karalayıcı ifadeler kull

Trump, CNN'e dava açmak için destekçilerinden bağış istedi

Donald Trump, kendisinin seçmen usulsüzlüğü iddialarını önemsemedikleri gerekçesiyle CNN ve "diğer medya kuruluşlarına" dava açacağını önceki ayın sonlarında söylemişti.

Eski ABD Başkanı'nın avukatı, geçen ay CNN'in üst yöneticisi Chris Licht'e 282 sayfalık bir mektup gönderdi. Kablolu ağda yayın yapan televizyon kanalının Trump'ı karaladığını, kanıtlanmamış seçmen usulsüzlüğü suçlamaları nedeniyle onu yalancı ilan ettiğini ve "Başkan Trump'ın meşruiyeti ve yetkinliğine karşı çıkan bir anlatıyı sürekli beslediğini" bu mektupta savundu.

Mektupta, Trump'ın yanlış ve karalayıcı olduğunu iddia ettiği, yazılı mecra ve canlı yayındaki haberlerin derlemeleri yer alıyor.

"CNN'in seçimden hem önce hem de sonra yaptığı haberler, Başkan Trump'ın meşruiyeti ve yetkinliğine karşı çıkan bir anlatıyı sürekli besledi" ifadelerine mektupta yer verildi.

Trump, Save America (Amerika'yı Kurtar) siyasi eylem komitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Tekrarlı bir şekilde bana karşı karalayıcı ifadeler kullandıkları gerekçesiyle dava açma niyetimi CNN'e bildirdim" dedi.

"2020 Seçimleri'ndeki sahtekarlığa dair güçlü kanıtlarla ilgili olarak beni karalayıp halkı aldatan diğer medya kuruluşlarına karşı yasal işlemleri başlatacağını" da söyledi.

Şimdi, bağış toplamak için gönderdiği yeni e-postada "en iyi ve en kendini adamış destekçilerine" seslenen eski ABD Başkanı'nın, onları "Yalan Haberci CNN'e açacağım DAVADA yanımda olsunlar" diye isimlerini eklemeye çağırdığı bildirildi.

The Daily Beast'e göre "Haydi CNN'e DAVA açalım" başlıklı e-postada, bir bağış sayfasına bağlantı verilerek "Yalan Haberci CNN'e açacağım davaya desteğinizi göstermek için DERHAL adınızı ekleyin" ifadeleri kullanıldı.

Saatler geçtikten sonra Trump'ın e-posta listesindeki destekçilere gönderilen ikinci bir e-postadaysa "CNN'E KARŞI Başkanlarının alenen yanında olmak için isimlerini ekleyen ilk 45 Vatanseverin isimlerini inceleyeceğim" denildiği bildirildi.

The Independent, yorum almak için CNN'le temasa geçti ancak henüz yanıt alamadı.

Kaynak: Independent Türkçe

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0